Technické služby mesta Humenné

!!!!NOVINKA!!!! Úhrada parkovného cez mobilnú aplikáciu ParkDots

Od 15.02.2021 spúšťame testovaciu prevádzku mobilnej aplikácie pre úhradu parkovného  ParkDots.

Úhrada parkovného cez mobilnú aplikáciu ParkDots:

Zaplatenie parkovného prostredníctvom zakúpenia virtuálneho parkovacieho lístka v mobilnej parkovacej aplikácii ParkDots je potrebné vykonať hneď po zaparkovaní vozidla.

Základná tarifa je hodinová (0,50 EUR), je teda možné uhradiť len celú hodinu státia, alebo jej  násobky pri prvotnej úhrade cez virtuálny parkovací lístok a to až do 17:00 hod. v pracovný deň (v sobotu do 12:00 hod.), teda na celú dobu spoplatneného státia v daný deň.

Pre možnosť zakúpenia virtuálneho parkovacieho lístku sú potrebné len dve veci: mobilné pripojenie na internet a vlastníctvo platobnej karty (debetnej alebo kreditnej).

 

Pokiaľ vodič nemá stiahnutú aplikáciu ParkDots vo svojom smartfóne, môže si ju bezplatne stiahnuť z Google Play Store, alebo App store pre iOS .....link  : Aplikácia ParkDots 

Celý proces nákupu parkovacieho lístka je možné vykonať aj prostredníctvom webovej stránky:  https://map.parkdots.com/


V aplikácií ParkDots vodič zvolí zónu, v ktorej parkuje a klikne na tlačidlo „Kúpiť lístok“. Následne je potrebné zvoliť plánovanú dĺžku parkovania (napr. 1 hod), zadať evidenčné číslo vozidla  HE 123XY) a potvrdiť tlačidlom „Zaplať“.

HE minidetail mockupHE kupalistka mockupHE success mockup

Po vyplnení údajov z platobnej karty a potvrdení platby má vodič zakúpený virtuálny parkovací lístok.

Predĺženie parkovacieho času o ďalšiu hodinu je možné priamo v aplikácii v sekcii „Parkovacie lístky“. Pätnásť minút pred uplynutím platnosti parkovného je zaslaná notifikácia, ktorá upozorní o blížiacom sa konci platnosti parkovného.

Daňový doklad možno získať priamo v aplikácií.

 

Bezpečnosť

ParkDots spĺňa tie najprísnejšie bezpečnostné kritériá stanovené skupinou Deutsche Telekom.

Údaje o platobnej karte sú bezpečne uložené na strane Tatra Banky.

 

Registrácia

Registrácia vodiča v aplikácii ParkDots nie je nevyhnutná, ale vodičovi umožňuje uložiť evidenčné číslo vozidla ako aj platobnú kartu pre zvýšenie pohodlia a rýchlosti nákupu budúcich parkovacích lístkov.

Bezpečne si uloží kartu a EČV auta a platí na dva kliky.

Všetky parkovacie lístky na jednom mieste kedykoľvek ich budte potrebovať.

 

Aktuálne aplikácia ParkDots sa môže  využívať vo vybraných mestách na Slovensku, v Čechách, Poľsku, Holandsku a Grécku. Platiť za parkovanie je možné v Pardubiciach, Prievidzi, Banskej Štiavnici, Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne a Modre. Na vybraných parkoviskách so závorou tiež môžeš naskenovať papierový parkovací lístok a zaplatiť ho pomocou aplikácie.

 

Obchodné podmienky prehliadania, inštalácie a používania internetovej stránky www.parkdots.com, webových a mobilných aplikácií ParkDots

 

 

Mesto Humenné logo kosit Envipak